Dálkař bez nóg na olimpiadzie? Może nie mają tę zaletę, konsekwentnych przeciwników

Jest to mały sekret trafić Golden Spike. Niemiecki dálkař Marcus Rehm rozprowadza w Ostrawie z Radkiem Juska lub Ashton Eaton. Ale będzie mieć swoje własne wyniki. Ponieważ protezy na jego prawej nodze odbicie w oficjalnych wyścigach nie można uruchomić. O swoich olimpijskich szansach, ale nadal walczyć.

To będzie ciekawe porównanie. Najlepszy Bohemia, rekordzista świata w dziesięcioboju i najlepszy Paralympian. Będzie to dálkařský pojedynku w konkursie Złote Kolce.

„To będzie zaszczyt mu skakać, ci ludzie podziwiam, mają smak dalszych sporów, nawet gdy ranny i nie może mieć nogę” docenia Rehm Juška, kryty runner-up Europa.

Rehm stracił prawą nogę poniżej kolana w czternastu lat z powodu wypadku przy wakeboarding.Ale zachować w lekkiej atletyce oraz w skoku w dal w 2014 wygrał nawet regularne mistrzostwa Niemiec.

Jeszcze wiosną ubiegłego roku wygrał na spotkaniu w Hengelo, gdzie piłka i Eaton. Potem jednak, międzynarodowe występy federacja IAAF w wyścigach ze zdrowych sportowców odmówił liczyć aż okaże się, że jego protezy z włókna węglowego na odblaskowej noga nie daje przewagę.

„Lekkoatletyka ma zamiar być sportowcy mogli fizycznie osiągnąć numerów stałych, to jest naturalna konkurencja. Ale trzeba mieć liczby nie kłamią „, mówi Eaton. „Jeśli naukowcy mówią, że mają przewagę, to jest w porządku. Jeśli mieli przewagę, by konkurować w innym systemie.Każdy powinien mieć takie same warunki. „

Sytuacja jest skomplikowana Rehmova

Cztery lata temu w Londynie, stał Oscar Pistorius legless čtvrtkař pierwszy paralympikem RPA, który startował w igrzyskach olimpijskich. Zgodnie z nowymi przepisami, ale ciężaru dowodu na sportowców i sytuacji Rehmova jest tak skomplikowane.

W przeciwieństwie Pistorius dodatek Rehm skakać tak daleko, że potrafił Olimpiady w Rio de Janeiro i jeszcze wygrać. W październiku ubiegłego roku Mistrzostwa Świata wygrywając paralympiků charakterystyce roboczej 840 cm, która na igrzyskach w Londynie, złoto było na tyle.

IAAF niego, ale ten występ nie jest rozpoznawany.Od połowy ubiegłego roku występy Rehmovy w oficjalnej wydajności nie liczy, tak będzie w Ostrawie.

Rehm walki trwały, pismo włączony szefa IAAF Sebastian Coe, ale jeszcze nie udało.

< p> „Jeśli on będzie skakać na olimpiadzie, to się okaże. Czytałem, że chce przekonać IAAF pozwolić mu odejść „, zamyśla Juška. „Z jednej strony dobrze, że może on konkurować z osobami zdrowymi, z drugiej strony, jeszcze niewiele, jeśli w rzeczywistości ma niewiele korzyść…”
(thread)

Osobiste rekordy
Ashton Eaton 823 cm
Radek Juška 815 cm
Markus Rehm 824 cm (840 cm – Paraolimpijskiemu rasa)